Call of Duty: Modern Warfare Remastered

70Call of Duty: Modern Warfare Remastered indir - (Direkt indir)

Eli mouse ya da gamepad tutan her Türk genci, Call of Duty oynamıştır” gibi bir önerme yapsam herhalde sabaha kadar oturur tartışırız. Zaten oynamamak ne kadar zor olabilir ki? Her sene 1 tane Call of Duty oyunu çıkıyor. Hatta Call of Duty’de zombi öldürmenin günah olup olmadığını ulusal kanalda soruyorsak zaten o oyun artık bir millet tarafından benimsenmiş demektir.

Şimdi Medal of Honor diyeceğim ama sadece bazılarınız hatırlayacak muhtemelen. Neyse efendim, Medal of Honor serisinden ayrılan bir grup yapımcı kendi firmasını kurarak Call of Duty isimli 2. Dünya Savaşı temalı oyunu yapmıştı. Ne kadar güzel oyun, 2. Dünya Savaşı’nı bize ne kadar farklı(!) yansıtıyor derken Call of Duty 2 geldi. Şakası bir yana gerçekten 2. Dünya Savaşı’nı milyon kere oynamıştık ama en güzeli Call of Duty’di, şüphe yok. Call of Duty 3 ile bir şeyler dönmeye başladığı belliydi. Asıl oyunun yapımcısı Infinity Ward firması yerine Treyarch firması tarafından yapılmıştı.

Infinity Ward, sonrasında inanılmaz bir dönüş yaptı. Call of Duty 4: Modern Warfare, belki de oyun dünyasını değiştirdi diyebiliriz. Artık 2. Dünya Savaşı’ndan sıkılan koca bir nesli aldı ve günümüz savaşlarının ortasına koydu. Tam da Amerika – Irak savaşının yaşandığı dönemde tam bir ilgi odağı oldu. Oyunun sadece günümüzde geçmesi değil, güzel hikayesi, akıcı oynanışı derken oyun bir anda klasik oldu. Savaş oyunları arasına adını altın harflerle yazdırdı ve hatta serinin de bir anda en iyi oyunu konumuna geldi. Gerçi bu kısım tartışılabilir, ancak çoğunluğun seçimi şüphesiz Modern Warfare olacaktır

Sonrasında köprünün altından çok sular aktı. Bir sene Infinity Ward, bir sene Treyarch olmak üzere her sene Call of Duty yapıldı. Modern Warfare serisi üçleme döndü, MW’den hemen sonra çıkan World at War dışında artık savaş oyunları hep günümüze ve ilerisine odaklandı. Alternatif savaşlar tasarlandı, ülkelerin farklı sebeplerle birbirine girdiği senaryolar çizildi. Nasıl olsa hiç yaşanmadığı için bol keseden atıldı. Sonra geleceğe zıplandı, artık robotların, drone’ların yer aldığı savaşlar kurgulandı. Hepsi güzel ama insan arada geçmişe dönmeyi özlüyormuş gerçekten. Değil sadece Battlefield 1 gibi eski savaşa dönen yapımı, günümüz savaşlarının ilk örneği olan Modern Warfare bile özleniyormuş.

Kendi adıma konuşmam gerekirse, gelecek savaşları pek fazla ilgimi çekmiyordu zaten, bu yüzden de son sürat bu tarz oyunlardan sıkılmıştım. Modern Warfare’in Remastered versiyonunu oynayınca ne kadar eğlendiğimi anlatamam. Zamanında bir çırpıda bitirdiğim oyun, sanki ilk defa oynuyormuşum gibi yine bir çırpıda bitiverdi.

Call of Duty 4: Modern Warfare, Activision’ın pazarlama stratejisi olarak öne çıkıyor. Yeni oyun Infinite Warfare (şu ismi görünce gerçekten bi’ bitmedi diyorum) ile birlikte Modern Warfare’in de remastered versiyonu duyuruldu. Bunun için Infinite Warfare’in Legacy versiyonunu satın almanız gerekiyor, böylece Modern Warfare ücretsiz olarak oyunculara sunuluyor. Daha düşük, yani standart paketi alırsanız MW’e erişemiyorsunuz. Sadece MW oynamak istiyorum şeklinde bir seçenek de henüz mevcut değil. Fakat Legacy Edition’da Infinite Warfare ekstra içeriklerinin yanı sıra MW Remastered’a da eriştiğiniz için bir oyun fiyatına iki oyun oluyor diyebilirim.
MW, Infinite Warfare’dan daha fazla online oyuncuya sahip olursa Yusuf demişti dersiniz…
Modern Warfare, yeni nesil grafiklerle tekrar süslenmiş. Şunu samimiyetle söylüyorum, bu sene Call of Duty yapmadık, daha iyisi için bir sene ara verdik ama onun yerine Modern Warfare Remastered yaptık deseler kimse yadırgamaz hatta daha çok kişi sevinebilirmiş. Çünkü bu oyun gerçekten güzel olmuş. Grafikleri günümüze öyle güzel uyarlanmış ki, daha önce MW’i bilmeyen birine gösterseniz bugün piyasaya çıkmış yeni bir oyun olduğunu iddia edebilir. Oyun boyunca ben hiçbir sorunla da karşılaşmadım, performans olarak yağ gibi aktı diyebilirim.
Infinite Warfare’e ön sipariş verenler Modern Warfare Remastered’ı şimdiden inidirp oynayabiliyor. Ben incelemeyi yaptığım dönemde oyunun sadece tek kişilik modu açıktı. Online kısmı muhtemelen Infinite Warfare’den sonra gelecek. MW’in Infinite Warfare’den daha fazla online oyuncuya sahip olacağı şeklinde bir kehanette bulunmak istemiyorum ama öyle olursa da Yusuf demişti dersiniz. Activision, şimdilik MW’in 16 orijinal haritasının remastered olarak geleceğini açıkladı.

Oyunu daha indirirken tekrar bu kadar seveceğimi düşünmüyordum. Hikayesinin insanı bağladığını zaten biliyoruz ancak grafikleri de dediğim gibi son derece günümüze uygun olmuş. Asıl olay ise günümüz savaşlarını daha yalın haliyle sunuyor olması. Hatta bundan birkaç sene önceki günümüz savaşları. Yani drone ve benzeri şeyler yok, basit silahımız, günümüz çevresi, dünyaları patlatmadan gir ve yok et tarzı görevler ve tonunda ilerleyen hikaye.


Call of Duty: Modern Warfare Remastered indir - (Direkt indir)

776.526
OYUN BİLGİLERİ 4 Kasım 2016 09:26
Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Tür: Aksiyon, FPS, Oyun, Yıldız Oyunlar

Platform: PC

Boyut: 41.90 GB

Crack: CODEX

Tarih: 4 Kasım 2016

Kaynak: TORRENTOYUNİNDİR.COM

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?