Disco Elysium

1Disco Elysium indir - (Direkt indir)

Hiç tanımadığınız etmediğiniz, size çok yabancı bir odada uyandığınızı düşünün. Geçmişinize ya da kim olduğunuza dair en ufak bir fikriniz yok. Kafanızdaki soru işaretleriyle boğuşmaya çalışırken doğrulup bazı cevaplar aramaya başlamanızla birlikte oyun boyunca yanınızdan ayrılmayacak partnerinizle tanışıyorsunuz. Size dönüp “İçini kemiren nedir, şef?” diye soruyor…

Pardon, pardon… Yanlış oyun! Ama başlangıçları ve hatta özleri o kadar benzer ki bir anda aklım ister istemez kayıverdi Planescape: Torment’a. İkisi de hafızasını kaybetmiş, geçmiş hatalarının azabıyla dolu bir karakteri alıyor merkezine; ikisinin dünyası da eksantrik ve beklenmedik sürprizlerle dolu. Ama Disco Elysium’da havada süzülen ve konuşan kurukafalar yok. (Yani, en azından ayık olduğunuz zamanlarda) Onun yerine oldukça ilginç ve derinine indikçe açılan bir dedektiflik hikâyesi var. Ve tabii ki her klasik dedektiflik hikâyesi gibi, bu da bir cinayetle başlıyor.

HER KAFADAN BİR SES…

Bir dakika! Cinayeti çözmeye başlamadan ayılabilmek için önce sürüngen beyninizle bir konuşmanız lazım. Disco Elysium’u diğer RYO’lardan ayıran en büyük çizgiyi daha ilk sahneden tanımaya başlıyoruz böylece: Oyunda duygularımız ve yeteneklerimiz tam 4 farklı kategoride toplam 24 ayrı özelliğe ayrılmış durumda. Ve bu özellikler bizimle sürekli bir sohbet, iletişim içerisindeler. Bunu her biri farklı bir kişiliğe, uzmanlığa sahip 24 parti üyesi gibi de düşünebilirsiniz. Misal, “Drama” yeteneği karşınızdakinin yalan söyleyip söylemediğini anlamaya ve yalan söylemeye yarıyor. Aynı zamanda adına yakışır bir şekilde konuşurken Shakespeare-vari cümlelere başvurup dramatik bir şekilde size “Sire”, yani “efendimiz” diye sesleniyor. “Inland Empire” hayal gücünüzü temsil ediyor ve yüksek olduğunda mesela kıyafetlerinizle diyaloğa girip onların fikrini alabiliyor ya da inanılması güç durumları gözünüzde canlandırıp çözümleyebiliyorsunuz; ama aynı zamanda duyduğunuz çok uçuk fikirler kafanızı bulandırıp sizi gerçek olmayan şeylerin peşine de düşürebiliyor. “Electro Chemistry” içinizdeki particiyi ortaya çıkartan ve her türlü bağımlılık yapıcı maddeyi şıp diye tanıyan, etkilerine aşina olmanızı sağlayan ve kullandığınız zaman negatif etkilerini azaltan bir yetenek… Daha saymaya devam edebilirim ama sanırım kafanızda genel bir fikir oluşmaya başlamıştır. (Eğer başlamadıysa Inland Empire yeteneğinizi arttırıp tekrar deneyin!) Ha, yetenekleriniz sizi çoğunlukla doğru yönlendiriyor ama her zaman %100 isabetli de değiller; onu da belirtmeden geçmeyeyim.

@OldGamer isteği üzerine,teşekkürler.


Disco Elysium indir - (Direkt indir)

52.488
OYUN BİLGİLERİ 8 Aralık 2019 14:07
Disco Elysium

Tür: Oyun, RYO, Yıldız Oyunlar

Platform: PC

Boyut: 11.4 GB

Crack: PLAZA 

Tarih: 15 Eki 2019

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?