Hand of Fate : Wildcards

3Hand of Fate : Wildcards indir - (Direkt indir)

Piyasada çok fazla kart oyunu var. Masaüstü oyunların yanı sıra dijital ortamda da çeşitli kart oyunlarıyla karşılaşmaktayız. Lakin kısa bir süre önce öyle bir oyun çıkış yaptı ki kart oyunları için milad teşkil ediyor. Bundan sonra gelecek kart oyunları klasik dinamiklerini tekrketmek zorunda… Hand of Fate temelde bir kart oyunu. Ama aksiyon, rol yapma, hayatta kalma, bulmaca, platform ve kaynak yönetimi gibi bir sürü türden de öğe içeriyor. Hem senaryo hem de sonsuz mod olarak da iki bölümden oluşuyor. Senaryoda biraz ilerledikten sonra sonsuz modu açarak kendi becerilerinizi sınıyorsunuz.

Oyuna girer girmez kendinizi tapınağa benzeyen bir yapının tam ortasındaki masanın başında oturuyor olarak buluyorsunuz. Karşımızda gizemli, suratını gizlemiş, sadece gözleri gözüken büyücü kılıklı bir adam var. Masa üstünde kitaplar ve büyülü nesneler var. Karşımızdaki gizemli adam bizi oyun oynamaya davet ediyor. Masaüstü FRP oyuncuları bilirler, gizemli adam oyunun yöneticisi, hem hikaye anlatıcısı hem de oyun kurucusu. Bizi oyunda yenmek için elinden geleni yapıyor.

Hikaye kısmıyla başlıyoruz. Hikaye kısmında oyun kurucunun seçilmişleri ile karşılaşmamız gerekiyor. Her bölümde bir büyük düşmanla yüzleşiyoruz. Ama bu bir kart oyunu, karşınıza ne çıkacağını bilmiyorsunuz. İlk başlar kolayca birçok engeli aşarak düşmanlarınızı berataraf ediyorsunuz. Lakin bölümler ilerledikçe kart sayısı artıyor. Oyun kurucunun seçilmişleri öç almak için alelade bir şekilde karşınıza çıkabiliyor. Siz bir büyük düşman beklerken üst üste aralıksız şekilde zorlu mücadelelere de girebiliyorsunuz.

Oyunda para, yemek ve can seviyenizi stabil düzeyde tutmalısınız. Para bir bakıma can ve yemek kadar önemli değil ama kesinlikle zorlu anlarda kurtulmanıza vesile olmakta. Oyun kurucu masaya birkaç kartı kapalı şekilde dağıtıyor. Siz de sırayla kartları açıyorsunuz, yani seyahat ediyorsunuz. Her bir oyun aslında bir macera. Her bir kart açmak demek, 1 adım ilerlemek demek, her adımda yemek hanenizden 1 rakam eksiltiyor. Eğer paranızla bir tüccardan yemek almaz ya da yol üzerinde rastgele gelişen olaylardan yemek elde etmezseniz ve 0 yemeğiniz kalırsa bu sefer canınız azalmaya başlıyor ve açlıktan ölüyorsunuz. Düşmanlarla yüzleşmenin yanı sıra kaynaklarınızı da iyi kollamalısınız.

Her oyuna başladığınızda bir savaşçısınız ama malzemeleriniz rastgele veriliyor. Öyle ki bir oyunda kalkansız sadece kılıçla koştururken, bir başka oyunda en iyi eşyalar üzerinizde olabiliyor. Oyunda ilerledikçe yeni eşyalar, büyüler ya da lanetler ediniyorsunuz. Oyunun en eğlenceli yanı bence rastgele karşınıza çıkan zindanlara girmenize ve dövüşmenize sebep olan kartların gelmesi. Karakterinizin tuzaklarla dolu zindandaki hazineye ulaşmasına yardım etmek ya da çeşitli düşmanları pataklamasını yönetmek hakikaten çok eğlenceli. Zira oyun bir anda tür değiştiriyor.

Kart çeşitliliği şu an tatminkar seviyede. Bir sürü olay, silah, lanet, kostüm ve düşman kartı mevcut Hand of Fate’te. Ne zaman neyle yüzleşeceğinizi oyun derinleştikçe kaçırıyor ve tahmin edemiyorsunuz. Tek düze değil ve kendini tekrar ediyor diyemeyiz. Oyun kurucu gizemli adamın ağzından çıkan sözler, hikayeye bağlı konuşmalar da gayet iyi. Kesinlikle hem gelcek vaat ediyor Hand of Fate hem de türünü ciddi anlamda başka yerlere taşıyarak bir ilke imza atıyor. Çok az oyunu size “gözünüzü kırpmadan edinin” dedim. Hand of Fate işte bu oyunlardan birisi, şiddetle öneriyorum.

ÖNEMLİ NOT: Sadece bunu indirmeniz yeterlidir.İçinde ek paket ve ana oyun mevcuttur, indirip direk oynayabilirsiniz ek bir şey istemez.


Hand of Fate : Wildcards indir - (Direkt indir)

24.009
OYUN BİLGİLERİ 22 Nisan 2015 22:44
Hand of Fate : Wildcards

Tür: Aksiyon, Ek Paketler, Oyun, RPG

Platform: PC

Boyut: 2.58 GB

Crack: CODEX

Tarih: 17 Nisan 2015

Kaynak: Zamunda

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?