Monochroma

4Monochroma indir - (Direkt indir)

Monochroma oynayanlara hissel ve entellektüel bir deneyim sunmayı hedefleyen hikaye bazlı bir platform oyunu. Tamamen sözsüz ve yazısız anlatılan hikayesi filmlere, kitaplara ve masallara türlü göndermeler yapan Monochroma’da oyuncu oyunda ilerlemek kadar hikayeyi ve hikayenin üzerinden anlatılmak istenenleri de çözmek gibi misyona sahip. Monochroma’nın oyun olarak başarmaya çalıştığı şey oyuncunun birey olarak toplumdaki yerini görevlerini ve yaşadığımız sistemi sorgulamasını sağlamak.

Oynanış bir ağabey ve onun oyun başında sakatlanan kardeşinin ilişkisinden doğuyor. Küçük kardeş yürüyemiyor ve ağabey onu sırtında taşımak zorunda ancak karanlıktan da korkuyor ve o yüzden sadece ışık altında bırakılabiliyor. Ağabeyin daha seri hareket edebilmesi için kardeşini bırakabilmesi gerekiyor.

Monochroma’nın diğer puzzle platformlardan farkı gerçekçi ortamlar ve bu ortamlar içine yedirilmiş bulmacalardan oluşması ve buna rağmen zeka dolu bulmacalar sunabilmesi. Ayrıca tasarımında mümkün olduğunca “bir kere ölmeden öğrenemezsin” yaklaşımından uzak durulmaya çalışıldı.


Monochroma indir - (Direkt indir)

42.138
OYUN BİLGİLERİ 29 Mayıs 2014 04:01
Monochroma

Tür: Basit Eğlence, Macera, Oyun

Platform: PC

Boyut: 4.63 GB

Crack: PROPER CODEX

Tarih: 28 Mayıs 2014

Kaynak: Kickass

Dil: Türkçe

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?