Operation Flashpoint : Red River

23Operation Flashpoint : Red River indir - (Direkt indir)

Codemasters, isim yapmış serisi Operation Flashpoint’i yeni jenerasyon konsollara taşıdığından beri ortada oldukça büyük problemler olduğu bir gerçek. Ne yaparlarsa yapsınlar, istediklerini gerçekleştiremiyor ya da daha doğrusu oyuncuların onlardan beklentilerini karşılayamıyorlar. Bu kez Operation Flashpoint: Red River adlı oyunla karşımıza geldiler. Biz de oyuna önceden ulaşmanın verdiği heyecanla hemen bir operasyon düzenlemeye karar verdik.

Öncelikle oyunun oldukça uzun ve oldukça Amerikan sempatizanı bir giriş videosu olduğunu belirtelim. El Kaide, Rusya, Afganistan, Irak ve Suudi Arabistan hakkında yarı yalan yarı doğru bilgiler eşliğinde başlayan video, 11 Eylül saldırılarıyla ilgili yorumunu yaptığında “tamam” dedim içimden, yine propaganda yapan bir oyun ile karşı karşıyayız.

Menüde tek oyunculu olan senaryo ve çoklu oyuncu desteği ile gelen bir mod dışında klasik olarak options, trophies gibi seçeneklerle karşı karşıyasınız. Oldukça basit ve anlaşılabilir bir menü olduğundan hızlıca geçiyoruz ve başlıyoruz oyuna.

Ağır yükleme ekranı altındayız, Alpha!

Önce yine bir video giriyor, fazlasıyla uzun. Ardından öyle bir yükleme ekranı çıkıyor ki, evlere şenlik. Neredeyse 5 dakikaya varan yükleme süreleriyle beni benden alan Operation Flashpoint: Red River aslında kendi içerisinde bu uzun yükleme sürelerini bir avantaja dönüştürmüş çünkü oyunda ölmek istemeyeceksiniz. Olur da yanlışlıkla ölürseniz, 5 dakika yükleme ekranı ve onun ardından yaklaşık 15 dakika önceye save atan checkpoint sistemi ile uğraşmak zorunda kalırsınız. O yüzden uyarıyoruz, aman ölmeyin! Bu arada belirtmeden edemeyeceğim, oyunda çok fazla video var ve hepsi uzun videolar. Yani bir nevi oyun oynamıyor, oyunu izliyoruz.


Gelelim oyunun grafiklerine. Grafikler aslında yeni nesin konsollara göre standart ve güzel görünüyorlar. Özellikle Tacikistan’ı güzel yansıtmayı başarmışlar. Gerçi etraf kumdan çölden geçilmiyor ama olsun, coğrafyayı düzgün oyuna aktarabilmişler en azından. Yalnızca bazı noktalardaki bariz grafik hataları gözünüze çarpacak. İç içe geçmeler yaşamasam da, yırtılmalar ve bozulmalar gördüm. Bu görüntülerin de rahatsız edici olduğunu söylemem gerek.

Bu oyuna hilal taktiği eklemek gerek

Silahlar, sayıca oldukça çeşitli ve modifiye edilebiliyorlar. Modifiye sistemi Call of Duty: Modern Warfare oyununa olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Aynı ekipmanlar aynı silahlara takılabiliyor. Neredeyse ekipman ve modifikasyon aracı listesi birebir aynı iki oyunda diyebiliriz hatta. Farklı silahlar farklı tepkilere sahip ve bu da oynanışa oldukça destek oluyor. İşin içine ekibinizi taktiksel anlamda yönetmek girince kim ne silah kullanacak, kim bombacı olacak gibi sorularla yeni bölümler öncesi epey vakit harcayabilirsiniz.


Operation Flashpoint : Red River indir - (Direkt indir)

289.851
OYUN BİLGİLERİ 25 Mayıs 2016 20:14
Operation Flashpoint : Red River

Tür: Aksiyon, FPS, Macera, Oyun

Platform: PC

Boyut: 4.37 GB

Crack: RELOADED

Kaynak: Kickass

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?