Penumbra: Black Plague Gold Edition

3Penumbra: Black Plague Gold Edition indir - (Direkt indir)

Penumbra: Black Plague hakkında söylenebilecek en önemli şey grafiklerinin bir önceki oyundan hiç bir farkı olmadığı ve oynanış açısından da hiç bir yenilik getirmediği olabilir. Önceki yapımı oynamış olanlar kolaylıkla kontrollere ve oynanışa adapte olabilirler. Penumbra içerisinde daha önce ilk oyunda görmediğim türden grafik hatalarıyla karşılaştım. Hatta ilk oyunda neredeyse fizik motorundan kaynaklanan hiçbir grafik hatası yoktu diyebiliriz. Fakat her nasılsa bunda nesneler birbirlerinin içinden geçebiliyor. Yapımcılarımız ufak detayları değiştirmek isterken nesne fiziği konusunda sınıfta kalmış diyerek, eksi tablomuza bir çentik atarak ilerliyoruz.

Genel olarak grafiklere baktığımızda ise yine işler pek iç açıcı olmasa da atmosferi sağlamak açısından gayet yeterli. Görsel eski oyundan hiç farklı değil. Bakıldığında kesinlikle eski denilebilecek kaplamalar ve artık oyunlarda standart haline gelmiş olan ışık ve aydınlatma efektleri idare eder dedirtiyor. Fakat atmosfer ve seslerin devreye girmesi ile yapımın bu açığının gözünüze pek batmaması da olası bir durum. Ayrıca eski görünen grafikleri sayesinde 4-5 senelik külüstürünüzde de rahatlıkla çalışabilecek seviyede bir oyun ve bu da hitap ettiği kesimdeki insan sayısını oldukça arttırıyor. HPL Engine’a yapımcılar, iki üç yeni ışık ve su efekti katarak yollarına devam etmeyi tercih etmiş.

Black Plague’nin sesleri ve müzikleri belki de en sorunsuz yerlerinden birisi olmuş. Müzikler tam olarak oyunun sizi içine hapsettiği atmosferi güçlendirir nitelikte. Sesler ise oldukça başarılı, çünkü yapımcılar oldukça özen göstererek, her nesnenin kendine has bir ses çıkarması için çalışılmış gibiler. Profesyonel stüdyolarda nesnelerin birbirleriyle değdiklerinde çıkardıkları seslere kadar tek tek kaydedilmiş ve oyunda kullanılmış. Black Plague’de bir taşı alıp başka bir taşa sürttüğünüzde gerçekten taşın taşa sürtünme sesini duyacaksınız. Fakat o taşı alıp da bir kutuya sürttürürseniz, tahmin ettiğiniz gibi taş-karton ilişkisi ile karşı karşıya kalırsınız. En beğendiğim nokta ise, nesnelerin ıslak olup olmadıklarına dahi dikkat edilmiş olması ki, çoğu oyunda asla görmediğimiz bir ayrıntı. (MERLİNİNKAZANI)

NOT: İSTEK OYUNDUR


Penumbra: Black Plague Gold Edition indir - (Direkt indir)

57.443
OYUN BİLGİLERİ 16 Ağustos 2018 22:23
Penumbra: Black Plague Gold Edition

Tür: Aksiyon, Hayatta Kalma Oyunları, Korku, Macera

Platform: PC

Boyut: 746 MB

Crack: GOG

Tarih: 24 Ocak 2009

Kaynak: Torrentoyunindir.com

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?