SAW: The Video Game

19SAW: The Video Game indir - (Direkt indir)

2004 yılında ülkemizde Testere adıyla gösterime giren Saw bir çok kişi gibi beni de çok etkilemişti. Seri katilimiz John Kramer (diğer adıyla Jigsaw veya Saw) bir kanser hastası. Bu amansız hastalığa yakalandıktan sonra hayatının değerini anlayan, ölecek olmanın verdiği derin acı nedeniyle insanların kendi hayatlarının değerini bilmemesine kızan John Kramer onlara bir ders vermek ister. Görevi kötüye kullanan bir polis memuru, uyuşturucu bağımlıları, dolandırıcılar veya hayatı umursamayan serseriler Jigsaw’ın kurbanları arasındadır. Yalnız onu diğer seri katillerden ayıran nokta ise onları doğrudan öldürmeyip bir şans vermesidir. Dâhice hazırlanmış tuzaklarla dolu mekânlar oluşturduktan sonra kurbanlarını buraya hapseden katilimiz, kurbanlarından bu mekânlardan ve kendi üzerlerinde bulunan tuzaklardan kurtulmaları için çeşitli bulmacaları çözmelerini, bazen de birisini öldürmelerini isteyebiliyordu.

Her yıl bir filmi gösterime giren Saw’ın ilk filminin etkisi diğerlerinde görülemese de biz bu oldukça popüler filmin oyunuyla ilk filmin dünyasına biraz da olsa geri dönebileceğiz. Bunun nedeni ise ilk filmde Jigsaw’ın peşine düşen Detektif David Tapp’in oyunumuzun başkahramanı olması. Kahramanımız filmde her ne kadar ortağı Jigsaw’ın kurbanı olan bir polis memurunu canlandırsa da oyunumuzda filmin aksine onun bulmacalarını çözmekle yükümlü kurbanlarından birisi oluyor.

Oyunumuza boynumuzda başımızı parçalayacak bir mekanizma ile bir odada uyanarak başlıyoruz. Analog stick’i ekranda gösterilen yöne çevirdiğimizde bu bulmacayı rahatlıkla çözebiliyoruz. Bu bulmaca ölümcül olanlar arasında en kolaylarından birisi, ileride çok çeşitli birleşimler deneyerek çözmemiz gerekenlerle de karşılaşacağız. Bir elektrik panelindeki kabloların yerini değiştirmek, masaya bağlanmış bir kişinin üzerinde sallanan dev kesici metali durdurmak için çeşitli çarkları uygun sıraya düzmek veya bombaları durdurmak için ışıkları kapatıp sadece karanlıkta görünen ipuçlarını bulmak gibi birbirinden zorlu bulmacalar bizi bekliyor. Bu bulmacaları belli bir süre içinde çözmek ise oyuna fazladan stres ve heyecan katıyor.


SAW: The Video Game indir - (Direkt indir)

162.603
OYUN BİLGİLERİ 31 Temmuz 2014 02:38
SAW: The Video Game

Tür: Aksiyon, Oyun

Platform: PC

Boyut: 3.13 GB

Crack: RELOADED

Tarih: 25 Kasım 2009

Kaynak: Zamunda

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?