Tom Clancy’s Rainbow Six® Vegas 2

8Tom Clancy’s Rainbow Six® Vegas 2 indir - (Direkt indir)

Tom Clancy, gerçekten büyük bir isim. Oyun dünyasında bu ismi duymayan kesim yok denecek kadar azdır. Splinter Cell, Ghost Recon ve Rainbow Six gibi başarılı yapımlarla, hep gidilmemiş yerlere giden, yapılmaya cesaret edilemeyenleri yapan, düşünülmeyen zekilikteki kurguları tasarlayan bir isim… İlk Rainbow Six Vegas, isimdeki “Vegas” takısı itibariyle tepkiyle karşılaşan bir oyun olmasının yanında, oldukça beğenilen ve başarılı bir yapımdı. Başarının arkasındaki tecrübeli el Ubisoft Montreal, bu kez hikayeye farklı bir yönden tekrar başlayarak tamamlamayı hedefliyor.

Las Vegas’ın ışıkları göz kamaştırıyor

Vegas 2’nin hikayesi ilk oyuna paralel olarak işleniyor. Oyuna tekrar Vegas’ta başlıyoruz, ama bu kez farklı bir noktadayız ve ilk oyunda meydana gelen olayları araştırmak ilk önemli görevimiz. Söylenenlere göre, Vegas 2’nin ilerleyişi belli bir süreden sonra ilk oyunla birleşecek ve bu noktadan devam edip sonuca bağlanacak. Düşününce gayet mantıklı bir yöntem olduğunu anlamak zor değil. Amerika’nın ışıklı şehrini teröristlerden kurtarmak için bir nevi bu son şansımız olacak. Unreal Engine 3 ile geliştirilen Vegas 2, ilk oyuna nazaran daha etkileşimli bir çevreye sahip olacak. Bu kez sadece Casino ve eğlence kulüplerinde mekik dokumayacağız. Her ne kadar GRAW ile benzer yönleri olsa da Rainbow Six, GRAW gibi açık mekanlarda değil, daha çok kapalı mekanlarda geçiyor ve bu özelliğini yeni oyunda da devam ettirmesi büyük bir ihtimal.

Montreal stüdyosunun üzerinde yoğunlaştığı en önemli noktalardan biri, yapay zeka. Takımımıza daha detaylı emirler verebileceğiz. Oyundaki siper alma yöntemi ilk oyunla aynı. Üstelik ek olarak ilkinde olmayan hızlı koşma özelliği Vegas 2’de olacak. Yönetmekle yükümlü olduğumuz takımımızın hareket ve karar verme kabiliyetleri daha da gelişmiş olacak. Düşman yapay zekası da iyi olacağı gibi bu yön, bazı yeni ekipmanlarla desteklenecek. Özellikle bazı düşman askerlerin ekipmanları olarak ısı algılayıcıları ve gece görüş sistemleri bulunuyor. Tüm bunlar, sizin karanlık bir ortamda göremediğiniz düşmanın belki de sizi görmesini sağlayacak. Böylelikle yapay zekanın tamamıyla işlevsel olduğunu görebileceğiz. Aynı şekilde karşı taraftan bir sis bombası atıldığında, ısı algılayıcı cihazınızı açarak etrafta hareket eden tüm canlıları görebilir, böylece bombanın etkisini en aza indirmiş olursunuz. Buna ek olarak çevredeki bazı dayanıksız engeller ve ince yapılar kırılıp, parçalanabilecek, sonuç olarak her yapının arkasına saklanılamayacak.


Tom Clancy’s Rainbow Six® Vegas 2 indir - (Direkt indir)

168.993
OYUN BİLGİLERİ 13 Mayıs 2016 19:23
Tom Clancy’s Rainbow Six® Vegas 2

Tür: Aksiyon, FPS, Oyun

Platform: PC

Boyut: 4.86 GB

Crack: RELOADED

Tarih: 16 Nisan 2008

Kaynak: Kickass

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?