Valheim

9Valheim indir - (Direkt indir)

Kesinlikle çok güzel, ancak gelişmesi gerekli.

Hayatta kalma türevi oyunları ayıla bayıla oynayan birisi değilim. Ya gerçekten ilgimi çekmesi gerekiyor, yada arkadaş ortamının olması. Birde oyunları tek başıma oynamayı tercih ettiğim için genelde bu tür eşli oyunlara çok uzak kalıyorum. Ancak Valheim, duyurulduğundan beridir listemde ve işin ilginç tarafı, onu tek başıma oynamak istemiyorum!

İskandinav Mitolojisinde geçen bu hayatta kalma oyununda her zamanki gibi klasik bir şekilde ateş yak, yatak inşa et gibi şeyler bulunuyor. Yapımcılar oyunu iyice detaylandırmış, bu çok hoşuma gitti. Fizik motoru eklenmiş, duvar olmadan çatılar yıkılıyor. Veya devrilen ağaçların altında kalırsak ölümle dans ediyoruz, gibi…

Her yeni bulduğunuz materyal veya obje size yeni şemalar açıyor böylelikle oyunda ilerleme kat edebiliyorsunuz. Ancak dediğim gibi gelişmesi gereken çok konu var.

Öncelikle optimizasyon konusunda iyileştirmeler yapılması gerekiyor. Ani Drop sıkıntıları ve takılmalar gırla geziyor. Üstüne birde düşük FPS sorunu, bazen sıkıntı yaratabiliyor. Mekaniklerin bazıları da iyileştirmeye ihtiyaç duyabiliyor. Örneğin vuruş animasyonları gibi.

Bunlar dışında her şeyin temel taşı olan Workbench (Tezgah) ne hikmetse üzerinde çatı olmadan işlem yaptırmıyor. Neden yani, niye? :D
Veya yatağın yanında ateş istemesi gibi belki kulağa hoş gelen ama uygulaması saçma olan birtakım sorunlar mevcut. Gerçekçi yapılmak istenmiş olabilir ama bazı durumlarda mantık hataları ile karşılaşılabiliyor.

Grafikleri ise bi’ güzel, bi’ kötü, ilginç bir konumda yani, zorda kalıyor insan. Özellikle Ultra ayarlarda oynama şansınız varsa su ve ışık efektleri bir hayli hoşunuza gidecektir. Gecesi ayrı gündüzü ayrı oluyor, yalan yok şimdi.


Valheim indir - (Direkt indir)

76.017
OYUN BİLGİLERİ 16 Şubat 2021 09:38
Valheim

Tür: Aksiyon, Bağımsız Yapımcı, Erken Erişim, Macera, Oyun, RYO, Türkçe Oyunlar

Platform: PC

Boyut: 638.6 MB

Crack: 0.147.3

Tarih: 2 Şub 2021

Dil: Türkçe!

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?