Web Tabanlı ve Online Oyunlar

League of Legends

League of Legends DotA’nın asıl yaratıcısı olan “guinsoo” tarafından yapılan ve bünyesinde w3’ün yapımcılarını barındıran RTS(real-time strategy) ve MMO (massively multiplayer online) tarzını birleştiren ilk koridor oyunudur.
League of Legends beta aşamasının bitişinden itibaren 2010 yılında kısa sürede bir çok oyuncu kitlesini kendine çekip bir çok ödül toplamıştır.

League of Legends Defense of the Ancients örnek alınarak geliştirilmiştir. Oynanış açısından çok daha hızlıdır ve savaşlar uzun sürmemektedir. DotA modundan farklı olarak oyunda “Kabiliyetler” ve “Rünler” sistemi vardır. Oyunda yeteneklere getirilen bir değişiklik DotA’dan farklı olarak kullandığımız şampiyonların yeteneklerine üzerimize aldığımız eşyaların katkılarını ekliyor. Yani edindiğiniz her eşya sahip olduğunuz yeteneklere artı bir güç olarak ekleniyor. Bazı yetenekler edindiğimiz eşyalardan %50-%60 olarak etkilenirken bazı yetenekler ise eşyanın direk olarak katkısını alabiliyor.


World of Tanks

Oyuna garajımızda 3 adet 1. seviye tankla başlıyoruz. Her ulusun ilk tankları olan bu zırhlılar daha sonra vereceğimiz tecrübe puanlarının yönü doğrultusunda Tank Destroyer, SPG, Light Tank, Medium Tank ve Heavy Tank sınıflarından herhangi birine dönüşebiliyorlar. Oyunun başında bu kadar çok tercih yapıyor olmanız elbette biraz kafa karıştırıcı. İşte bu yüzden tanklar hakkında biraz bilgiye sahip olmanız gerek. Bu sayede stratejiniz doğrultusunda seçeceğiniz tankı belirlemek çok daha kolay olacaktır.

Oyun, size tecrübe puanınız ve krediniz yettiğince istediğiniz sayıda ve farklı türden tank almanıza olanak veriyor. Örneğin rus Tank Destroyer’ini ve alman Medium Tank’ını aynı anda oynayabilirsiniz. Ancak ne kadar çok çeşitli tank alırsanız, o dalda ilerlemeniz o kadar uzun ve zorlayıcı olacaktır.


Goal United

Hesap aktif olduktan sonra Menajer ismi ve belirlemiş olduğun şifre ile oyuna giriş yapabilir ve kulübünü oluşturabilirsin. Burada Kulüp ismini ve kulübünle mücadele edeceğin ülkeyi iyi düşünmelisin. Gerçek kulüp isimleri ve çeşitli markaların seçilmemesi çok önemlidir. Mücaadele edeceğin ülkeyi seçerken, o ülke toplumu ile iletişim kurabileceğin bir ülke olmasına dikkat etmelisin. Kulüp müracaatını doldurup gönderdikten sonraki 24 saat içerisinde, müraacatın kontrol edilerek onaylanacaktır ki, bazen bu işlem çokta daha hızlı olabilir. Onayla birlikte kulübünün katılacağı Ligi belirten bir E-Mail alacaksın. Artık burdan sonra kulübünün geleceği gerçekten senin ellerinde.


Travian

Roma imparatorluğu amatör oyuncular için iyi bir seçimdir.Yönetilmesi kolay olduğu için başlangıçta çok uygundur.Sosyal ve teknik açıdan çok gelişmiş oldukları için romalılar mimarlıkta uzmandır ve askerleri travianda elitdir.

Galyalılar en barışcıl halktır. Askeri eğitimlerinde savunmaya ağırlık verirler, hücumda performansları neredeyse diğer halklarla aynıdır.Süvarileri mükemmeldir, atları çok iyi yetiştirilmiştir ve hızlarıyla düşmanlara ani ve şaşırtıcı saldırılar yapabilirler.

Cermenler travianın en saldırgan halkıdır.Cermenler müthiş ve dehşet saldırılarından dolayı herkesin korkulu rüyasıdır ve ölümden korkmadan toplu olarak her tarafı yağmalarlar.


Darkorbit

DarkOrbit dünya genelinde 37 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış ücretsiz ve Türkçe bir browser oyunudur. Uzayı ele geçirmeye çalışan şirketlerden birine katılıp uzay geminizle düşman gemilerini avlar ve uzaydan malzeme toplayıp satarak para kazanır ve daha güçlü gemiler alırsınız. DarkOrbitin 37 milyondan fazla oynayanı bulunmasının en önemli sebebi bir browser oyunundan beklenmeyecek kadar çok komplike olmasıdır. Yapabileceğiniz kombinasyonlar o kadar fazla ki birinin sizin geminizle aynı görünüm, saldırı ve savunma gücüne sahip olması oldukça zordur. Yani başlangıçta herkes aynı gemiye sahip olsa da tecrübe kazandıkça sadece size özel bir gemi yaratabilirsiniz.


Merc Elite

Son zamanlarda popülerleşen MOBA türü oyunlardan bir tanesi olan Merc Elite isimli yapımda, göreviniz paralı askerlerden oluşan bir ekibe liderlik etmek. Taktiksel bilginin fazlasıyla ön planda olduğu bu oyunda, liderlik vasıflarınıza ihtiyaç duyacaksınız. Merc Elite, Dünya üzerindeki doğal kaynakların tükenme noktasına geldiği, insanların çaresizliği iliklerine kadar hissettiği ve Dünya’nın kontrolünün büyük şirketlerin eline geçtiği bir dönemi ele almaktadır. Amacınız, takım arkadaşlarınızla birlikte, insanlığı bu kötü amaçlı şirketlerden kurtarmaktır.


Drakensang

Drakensang olağanüstü grafik ve zengin detayları ile zorlayıcı bir rol yapma oyunudur. Oyuncular PVE modu ile birçok görevi tamamlayabilir ya da PvP arenada diğer oyuncularla karşı karşıya gelebilirler.

Kasvetli zindan, bataklık, orman ve mağara gibi bir çok aktivite mevcut. PvP arenada diğer oyunculara karşılaşmak için kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz.

Oyuncular beceri, silah ve zırh gibi her şeyi kendileri seçerek tamamen özelleştirilmiş karakterlerini yaratabiliyorlar.


Mission Against Terror

Suba Games tarafından yayınlanan MMOFPS oyunu Mission Against Terror (MAT) Dolby Sound Axon teknolojisiyle desteklenen ses efektleri ve klasik FPS modlarının yanı sıra kendine özel modlarıyla dikkat çekiyor.

Bomba kurma, takım maçı, yoketme görevinin yanısıra boks, tank savaşı, terminatör modu, hayalet modu ve mumya modu gibi ilginç modların da yer aldığı MAT Online’da farklı büyüklük ve özelliklerde bir çok harita bulunuyor.